Kurkumina na zapalenie stawów.
6.jpg

Kurkumina na zapalenie stawów: czy to naprawdę działa?

(OA) jest chorobą zwyrodnieniową stawów. Zwykle występuje u osób w podeszłym wieku. Ale może się rozpocząć się znacznie wcześniej, zwłaszcza jeśli w przeszłości doświadczyliśmy urazów stawów.

Chociaż istnieją dostępne metody leczenia takie jak: ćwiczenia, leki przeciwbólowe i przeciwzapalne. W rzeczywistości często w ogóle nie działają lub pomagają tylko trochę. Można również wypróbować wstrzyknięcie sterydów lub syntetycznych lubrykantów. Kiedy wszystko inne zawiedzie potrzebna będzie, operacja wymiany stawów. W rzeczywistości każdego roku w polsce przeprowadza się około 90 tysięcy operacji endoprotezoplastyki stawów (głównie kolan i bioder).

Nic więc dziwnego, że osoby z chorobą zwyrodnieniową stawów będą próbować wszystkiego, co wydaje się bezpieczne i może przynieść ulgę. Dlatego nowe badania są godne uwagi, pokazują one że kurkumina, naturalnie występująca substancja, może działać na chorobę zwyrodnieniową stawów.

Nowe badanie kurkuminy w chorobie zwyrodnieniowej stawu kolanowego.

Do badania naukowcy włączyli 139 osób z objawami choroby zwyrodnieniowej stawu kolanowego. Ich objawy były co najmniej umiarkowanie ciężkie i wymagały leczenia niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym. Przez miesiąc podawano im powszechnie używane lekarstwo na choroby zwyrodnieniowe stawów(50 mg, dwa razy dziennie) lub kurkuminę (500 mg, trzy razy dziennie).

Dlaczego kurkumina?

Jest to naturalnie występująca substancja, znajdująca się w kurkumie, która ma działanie przeciwzapalne. Jego stosowanie jest zalecane dla zdrowia układu krążenia, oraz pomaga w leczeniu zapalenia stawów i wielu innych schorzeń.

Oto, co wykazało to badanie:

Terapia Kurkuminą pomogła u 94% osób, które ją stosowało oraz zapewniła co najmniej 50% poprawę u reszty osób ją stosujących. Żadna z badanych osób przyjmujących kurkuminę nie wymagała leczenia dolegliwości żołądkowych, a 28% osób potraktowanych w klasyczny sposób wymagało takiego leczenia.


do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl